Airsoft

Rady nováčkům

Rychlé vytažení zásobníků, madpull, odhazovák

Rychlé vytažení zásobníků, madpull, odhazovák Když dojde munice je to hrozné když nejste schopní vyměnit zásobník je to ještě horší. Pokud preferujete 3 točáky přilepené na sebe je tento článek ...

Rychlé vytažení zásobníků, madpull, odhazovákRychlé vytažení zásobníků, madpull, odhazovák

Když dojde munice je to hrozné když nejste schopní vyměnit zásobník je to ještě horší. Pokud preferujete 3 točáky přilepené na sebe je tento článek pro Vás ztráta času.

Vystřílený zásobník

Jsou tři možnosti, První je odhodit zásobník do odhazováku. Odhazovák je vak na stehno (nebo někam kde vám to vyhovuje) do kterého se odhazují vystřílené zásobníky. Druhá možnost je udělat na zásobníky madpull (poutko/uchytka na spodku zásobníku), a ten zavěsit za karabinu připevněnou někde kde Vám to vyhovuje. Např. levé rameno (držíte li zbraň v pravé ruce). No a třetí možnost je zásobníky odhazovat ale není to nejšťastnější možnost

Madpull

Slouží k rychlému vytažení zásobníku ze sumky, a po vystřílení na zachytnutí za karabinu. Je to v podstatě takové oko na konci zásobníku. Dá se buď koupit za ne malé peníze z plastu nebo gumy a to jen na určité typy zbraní (MP5,AK,M4, atd…). Proto bude asi lepší vyrobit si vlastní, které vás příjdou na 50 kč. Potřebujeme nůžky zapalovač, padákovou šňůru, lepící pásku (látkovou/elek­trikářskou).
Uřízneme asi 15 cm kousek padákovky, na konci uděláme uzlík a zatavíme aby se nepárala.
Konce připevníme k bokům zásobníků a izolepou nebo padákovou upevníme.

Vytažení zásobníků ze sumky

Otevření sumky hraje taky důležitou časovou roli, jelikož zásobník se ze zavřené sumky špatně tahá. Otevírání může být různé – plastová spona, suchý zip, kolíčky.
Nejlepší mi přijde suchý zip + oko, a kolíčky které používá německá armáda na svých sumkách (dnes už i česká). Plastová spona je pomalá a špatně se sní manipuluje.
Takže suchý zip + oko. Suchý zip proto že´když vytáhnete první zásobník tak není čas sumku zapínat, to za vás udělá suchý zip. Oko aby se dala sumka rychle otevřít.

Další variantou je přilepení/při­pevnění více zásobníků k sobě, ale max. 4 je to nepraktické, zavazí to, atd…

-Gordy-
Žádné komentáře